گروه دپارتمان هنر و معماری

دپارتمان های آموزشی

آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای کلاس حضوری «عکاسی با تلفن همراه (iPhoneography & Android Photography)» را برگزار می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه دقیق اطلاعات زیر با تکمیل فرم و پرداخت شهریه ثبت نام کنند. 


با پیشرفت تکنولوژی ساخت گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر، مبحث عکاسی با تلفن همراه آنچنان فراگیر شده که حتا بسیاری از معدود کسانی که تا پیش از این به عکاسی علاقهٔ چندانی نشان نداده بودند را مجذوب خود کرده است. عکاسی با تلفن همراه، عکاسی را از آنچه تا کنون بوده همه گیر‌ تر کرده است. این گسترش غافلگیر کننده علل مختلفی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها اینست که افراد زیادی هستند که دوربین عکاسی ندارند اما از یک آیفون، تبلت و یا یک گوشی هوشمند استفاده می‌کنند. این امر وقتی با میل ذاتی بشر برای ثبت تصویری محیط پیرامون خود همراه شد، عکاسی با تلفن همراه را به مبحثی جدی در عکاسی معاصر بدل نمود.


به اعتقاد بسیاری از منتقدان و نظریه پردازان عکاسی معاصر، چنین اتفاقی در تاریخ عکاسی بی‌سابقه بوده است، حتا گروهی از این نظریه پردازان، تاثیر عکاسی با تلفن همراه بر روند تحول عکاسی در چند سال آینده را بیشتر از تاثیر اختراع عکاسی رنگی بر روند تغییرات عکاسی در سال‌های پس از آن می‌دانند. 

خلاصه اهداف و مطالب ارائه شده در کلاس عکاسی با تلفن همراه: 

دوره‌ی عکاسی با تلفن همراه طی  هشت جلسه دو ساعته برگزار می‌شود که جلسه نخست با مباحث نظری مانند چرایی نیاز به عکاسی با تلفن همراه، توانایی‌ها و محدودیت‌های عکاسی با تلفن همراه، هنر در قالب عکاسی با تلفن همراه  و ...  آغاز و بحث در جلسات بعد با عناوین:

 

- معرفی اپلیکیشن‌های مورد نیاز برای عکاسی
- ترفندهای عکاسی با تلفن همراه
- ترکیببندی عکس‌ها
- مفاهیم زیبایی شناسانه
- آشنایی با عناصر موثر در افزایش جذابیتهای بصری عکس در عکاسی تلفن همراه
- کاربرد و کنترل رنگ، حذف رنگ
- معرفی سبک‌های متداول در عکاسی تلفن همراه و هنرمندان پیشرو در آن
- عکاسی تلفن همراه در خیابان
- معرفی نرم افزارهای با کاربرد متنوع برای ویرایش و آموزش نحوه ی کار با هریک از آنها
- پیشنهاد محیط های مناسب برای ارائه ی عکس های تولید شده با عکاسی تلفن همراه

و کلاس با این هدف که در پایان دوره، هنرجویان بتوانند به شناخت کاملی از توانایی‌ها و محدودیت‌های این مدیوم برای بیان شخصی خود دست پیدا کنند ادامه می‌یابد.


ردیف استاد شروع پایان ظرفیت ثبت نام
هیچ موردی جهت نمایش یافت نشد